Farat e kungullit luftojnë qelizat kancerogjene
15/03/2017 - 10:16

Farat e kungullit prej vitesh janë një ilaç i mrekullueshëm natyror. Sipas studimeve farat  e kungullit përmbajnë elemente anti-kanceroze. Këto elemente luftojnë kundër qelizave të kancerit. Konsumimi çdo ditë i farave të kungullit, ul me 23 për qind rrezikun ndaj kancerit të gjirit. Ato janë efikase në luftë kundër llojeve të ndryshme të kancerit.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Artikull i Rekomanduar:
The surprises of the new republic, DP publicized its candidate list, only 15 women included

Close