Kriza politike - Zaev: Maqedonisë i nevojitet një proces që çon vendin përpara
17/03/2017 - 13:54

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev gjatë një deklarate është shprehur se Maqedonisë i nevojitet proces që çon  vendin përpara.

“Si mandatar nuk do të harxhoj 20 ditë për të formuar qeverinë e re. Do të bëj çmos që  në rast se e marr mandatin ti shkurtoj të gjitha këto afate që të kursejmë kohë për shkak se pritjet e të gjithëve janë që në shtet të zhvillohet një garë reale demokratike”, tha Zaev, transmeton Alsat.

Duke u përgjigjur rreth pyetjes për akuzat që rrëndojnë mbi te, tha shkurt se gjithçka që ka punuar në jetë e ka bërë në pajtim me ligjin.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close