Vuçiç komenton zgjedhjet në Kosovë, ja çfarë thotë për Pacollin
18/05/2017 - 16:30

Presidenti i zgjedhur i Serbisë që ende nuk e ka lënë postin e kryeministrit, ka komentuar për zgjedhjet në Kosovë. Ai ka dalë kundër Ramush Haradinajt duke thënë se Bashkimi Europian nuk do të duhej ta lejonte që të shkonte si negociator në Bruksel.

Kryeministri në largim i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka komentuar me fjalë të zgjedhura për Behgjet Pacollin duke thënë se është pjesë e koalicionit që favorizohet nga amerikanët, shkkruan Expres.

“Në Prishtinë, para zgjedhjeve, janë dy rryma, njëra është linjë e UÇK-së dhe tjetra “variant direkte amerikane me Pacollin”.

Por, Vuçiq ka thënë se aktualisht përparësi ka koalicioni i linjës së UÇK-së, sipas tij, 42 me 38.

Por, kryeministri serb, në fund ka thënë se Serbia duhet t’i shikojë punët e veta.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. le ti respektojme te gjith si pjese uniteti dobie says:

    i nderuar ,suksese per vijimin mbasi e kaluara jote percaktoj meritat ,shum komente bera ne adresen tende ne lillje me karrieren pergjegjsit jeten kuptimin vlerat unitetin drejtesin ne to masen arsyen ligjet ne cdo pikpamje kjo nuk vinte nga urrejtja per ty as per ju por dashuria ime per vlerat unitetin dhe drejtesin ne to nje lillshmeri domosdoshmerish te garancive te dreshirave njerzore per suksese ne jete pra kete dashuri e ndave me ty ju ne aspektin e komenteve si kujtese ,por i holle pas shpine ,tani ende nuk ke kuptuar perse nuk pate perseri sundim suksese ,arsyet jan keto 1 te keshe sundim ne toke duhet te njohesh gjithcka rreth saje jeten kuptimin e jetes,kush i krijoj dhe si funksionojne gjerat dhe te ecesh baz ullzuesit qe tregon si funksionojne gjerat mbasi ne jemi ne toke mirmbajtes te saje jo sundues te saje ne keto dy pika jan ndarjet dhe sukseset ose humbjet ju nuk zgjollet te jeni mirmbajtes deshet te beheni sundues ,kjo ty dhe shum tjereve u ka sjellur dhe sjell deshtim sepse duke pretenduar sundimin ,ti behesh i padrejte por ne momentin qe ti behesh i padrejte ,fillon rragimi jovetem njerzore por i cdo gjallese ndaj teje mbasi ti u ben padrejtesi te gjithave ti ke force ne fjale apo fuqin tene te dobet dhe gjith atyre qe te ndjekin por e ter fuqia nuk eshte me e malle se fuqia e ligjeve te krijimit dhe funksionit te gjallesave drejtesia rregulli masa uniteti vlerat dhe ne momentin qe fillon padrejtesit fillojn sfidat jo vetem njerzore por dhe nga cdo gjalles permbytje termete vullkane semundje prishje ekujlibrash ndalim dobish aspersim njerzish urrejtje perplasje shkatrrime ,me pastaj keto rraporte nuk mund ti rregullojme me as gjith sebashku sepse ne nuk kemi aftesi te krijojme zgjillje ,kjo eshte sfida qe hasim me egon tone per sundim sa me shum qe nuk tregohemi te vemendeshem per te kuptuar domosdoshmerit lilljet tona me krijuesin permes ullzimit tije vlerat unitetin dhe drejtesin ne to me krijuesin krijesat dhe njeri me tjetrin duke u bere plotesues te njeri tjetrit qe sejcili te jap dobin per te cilen u krijua ,dhe keshtu te gjith do ishim me mire mbasi token dhe cdo pasuri qe ka trasheguesi saje eshte ai qe e krijoj, sejcili nga ju kur ishit ne karriere me mendje thonit shum gjera por me vepra asgje sepse sukseset ndollen diku tjeter nuk ishin ne doren tuaj sepse ju nuk kishit ne plan te pare vlerat unitetin drejtesin ne to dhe kuptimin e jetes si mirmbajtes ne toke por kishit egon pushtetin paran qe brenda kan padrejtesin e cila shoqerohet nga cdo gje qe e ka emrin e keqe ju edhe pse u perpoqet qe padrejtesin drejtesi ju nuk keni fuqi ajo eshte loj fjalesh sepse veprimet faktet flasin te kunderten njerzit kan logjik ragim po ashtu dhe gjallesat njerit nuk han fjal por te mira materiale dhe egoja nuk i ploteson raliteti ka zhvillim tjeter ndryshe nga egoja cte bejme keshtu zoti i krijoj ,kemi deshir qe gjerat ti arrim me padrejtesi por nuk arrim deshirat por cmimin e padrejtesis ku ne cilesit e saje eshte zbehja perplasja shkatrrimi padrejtesin qe nga krijimi zoti nuk i lla sukses fitore por humbje ndeshkim shkaterrim vall a duhet te jemi te vemendeshem qe edhe pas deshtimit te analizojme thelle qe tjereve tu leme mesazhin e mire paqen lumturin shpetimin qe te mos jen pjese e humbjes dhe shkaterrimit qe pa dituri dashje te behemi pergjegjes per para zotit edhe te humbjes tyre un mund te mos e beja ket koment se sme detyroj njeri po e bera thjesht si vazhdim te komenteve tjera me mendimin e mire qe ju si popull apo dhe si ulleheqes te kuptonit ate cfar eshte me e mira per ju qe nuk eshte egoja e cila shpie njeriun drejt ndarjes konflikteve por vlerat uniteti dhe drejtesia ne to ai qe ju krijoj dhe do ishim me mire te gjith jo te beni dhe mbani viktim nje komb te tere per 100vite dhe pretendoni akoma ku finalja nuk eshte sukses sepse ligjet e zotit nuk funksionojne dhe gjerat nuk zhvillohen sic deshiron egoja jone ato kerkome te shvillohen sic duham ne por ne me veprimet tona ulltojm te marrim cmimin te tyre par drejtesin shperblim dhe padrejtesin ndeshkim perse te mos ndjekim ate qe ka shperblimin perderisa ne zemer shpirt ne ndiejm duam dhe perkrahim drejtesin per vete e pse te mos e duam dhe perkrahim dhe per tjeret si pervete te krijojme lillshmerit mes njeritjetrit ne domosdoshmerit ,vlera unitet qe eshte burimi dobive zgjilljeve mbasi keshtu behemi plotesues te njeri tjetrit duke dhene sejcili dobin percilen u krijuam ku per dobit kemi nevoje te gjith ne plotesim mbasi ato jane lehtesim dhe zgjillje te problemeve kjo eshte rruga paqes shpetimit kurse egoja rruga urrejtje ndalimit dobive rritjes urrejtjes dhe fillimi perplasjeve e perse per pushtetin dhe paran e nje pakice njerzish per karrier ,un mendoj qe eshte momenti qe te thelloheni per te vlersuar ralitetet ndar problemet dhe pranuar zgjilljet per te zevendesuar urrejtjen me dashuri luften me paqe problemet me zgjillje paditurin me dituri urtesi prapambetjen me zhvillim mosperfilljen me angazhim arrogancen me mirsjellje duke u lene brezave mesazhin e mire paqen me gjith gjeresin e kuptimit te vet shpetimin jo luften shkaterrimin ka vend per te gjith ju te analizoni rastin e kolegut tuaj para ardhes josif broz tito se si ne momentin e fundit te jetes vlersoj te verteten cdo njeriu i behet e mundur e verteta ta kuptoje dikush e vlerson ne fillim te jetes eshte dobi per te dikush ne mes dikush ne fund per per sejcilin dobia eshte ta vlersoje ne kohe qe te behet i dobishem dhe per tjeret ,un mbylla komentet e mia mbasi ishin kujtes per mendjen per dobi duke ua lene rrugen atyre qe jan pergjegjesit e dijes mbasi i malli zot ua ka bere te mundur gjitheve te kuptojne per cfar u duhet ne jete qe te behen te sukseseshem cfar i shpeton dija per to eshte e pamunguar gjindet kudo po ashtu njerezit dhe njohesit e te vertetes botes si mungojne te gjitha komentet e mia ishin nga nje menyre e thjeshte qe do tu luhtesonte kuptimin drejt suksesit paqes nese diku ju pretendoni se ju kam renduar ju kerkoj ndjese [hallall]mbasi qellimi ishte vetem ne dobin tuaj dhe gjitheve per cdo gje qe i sherben dobis shpetimit dhe qe ka te bejne me to me respekt per te gjithe

  2. autokton says:

    per cdo koment falderimi i takon te mallit zot qe me mundesoj arsye te thelle kuptimi ne ligjet e tije ,ne zhvillimet e jetes njerzore ,fushave shkencore ,ngjarjeve ,duke i rendituara gjitha sipas nivelit ne organizim mendimi ,per ta bere te lehte thjeshte dhe kuptueshme per lexuesin ku qellimi ishte vetem dobi per gjitha palet per mendime fjale vepra te mira per te mundesuar afrimin tek pika kuptimit vlersimit ndarje problemeve dhe pranimit zgjilljeve ,ky ishte qellimi im kurse tek zoti im rregjistrohet sevap mbasi un kam kerkuar nje cak boten tjeter shperblimin e zotit, se sa kam ndikuar qofte dhe me nje fjal te mire kete e din vec zoti por sikur gjith te angazhoheshin keshtu ne mundesit dhe fushat qe kan do u mundesonin brezave qe jo nga padituria te bien ne gabime te pendohen dhe tu shkaktoje kosto ne kohe por te te ecin me hapa suksesi duke mos humbur kohen por duke fituar ate cfar meritojne zhvillimin e mendimit dhe marrjen e dobive ne baze aftesive meritave dhe rregullave drejtesis duke qene te lire ne ulltimin e tyre ne kete jete sprove ,me permbushjen e kuptimit e tecuris dhe qellimit jetes ne gjeresin e vet jo te mbeten peng i padituris dhe humbjes deshprimit dhe zhgenjimit kjo ishte mundesia per te shprehur mendimin qe jep fjala e lire ,eshte ceshtje tjeter sa vlersohet e rendesisheme eshte qe asnjeri nuk mbetet pa ju kujtuar e mira dobia shpetuesja duke u provuar keshtu mundesit qe te pakten per mungese arsyesh kuptimi dhe bindje njeriut te mos mbetet peng i padituris disfates humbjes demit shkatrrimit ,e kur tjetrit i behet e mundur nga cdo ane kuptimi menyra per tu bindur qe e keqa eshte e keqe dhe nuk sjell mire te miren e do per vete dhe ndaj tjereve jo nderkohe qe domosdoshmerit kan tjeter lillshmeri dhe e keqa nuk ka shperblim as triumf por humbje atehere nese vazhdon perseri keq ,per mua ky eshte kufiri ndares sepse mundesia ime ishte vetem fjala per njohjen e shkurter qe kam dhe mundesit kaq ishit i takon zotit me tutje nuk kam akses u takon te diturve ,njerzve nje pergjegjsi grupeve njerzore mbi bazat mbi te cilat mendojne te bejne zgjilljet qe kuptojne vlersojne apo duan eshte ceshtje e tyre cfar duan apo duhet kete e sjell analiza vlersimi bindja mbi tryezat e te angazhuarve per jeten shoqerore cdo dit u vihen mbi tavolin informacione qe plotesojne kuptimin per marrje vendimesh ,nje nga miliarda mendimet apo informacionet ishte dhe mendimi im keto komente qe renditen per dobin njerzore jo te paditura jo te pamunguara por si kujtese e vazhdueshme per mendjen qe ulleheqes te caktuar si te ballkanit te thellohen me shum mbasi gjith keto kriza qe kemi per 100vite do thot qe mendja tyre nuk din te prolloje paqe drejtesi kjo flat per mangesi bindje formimi dhe angazhimi ky eshte imunitet i fituar per 100vite qe don botkuptim per domosdoshmeri ndryshimi si lillshmeri te domosdoshmerive te paqes ne rajonin tone

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close