Videoskandali - Skandali seksual shtrëngon kishën rumune, shkarkohet peshkopi gay
21/08/2017 - 22:40

Një peshkop ortodoks rumun u shkarkua pas publikimit të një video intime duke kryer marrëdhënie seksuale me një burrë.

Peshkopi, Cornelius Barladeanu, ishte person me ndikim në një kishë ultra-vëzhguese që kundërshtonte fuqimisht të drejtat e popullatës LGBT dhe loboi kundër heqjes së ligjit të vitit 2001 që inkriminonte homoseksualitetin.

Megjithatë, reputacioni i tij ka pushuar pas zbulimit të videos që vërtetonte se është homoseksual.

Në një video të turbullt, e cila është parë mbi 180.000 herë, shihen dy meshkuj duke shkëmbyer puthje dhe duke kryer seks oral.

Përkundër pohimeve se ai është i pafajshëm, peshkopi  u shkarkua dhe kisha tha se kishte marrë një vendim të tillë për paqen dhe Kishën e mirë.

Sinodi i Shenjtë thirri një seancë urgjente për të diskutuar këtë skandal. Barladeanu do të mbetet në kishë si një murg.

Ky është skandali i dytë në Kishë në vetëm pak javë, pasi një tjetër prift u dëbua gjithashtu për skandal seksual.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Trade with foreign countries, INSTAT: Exports of construction materials and metals increased

Close