Reagimi - Rezultati zhgënjyes në zgjedhje, Mustafa tregon se çdo të ndodhë me LDK
12/06/2017 - 9:28

Në reagimin e parë pas rezultatit zhgënjyes në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, kryeministri në detyrë njëherësh kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është drejtuar sot qytetarëve të Kosovës përmes një deklarate në fb.

Sipas Mustafës, qytetarët kanë dhënë vendimin përmes zërit të kundërshtimit.

Mustafa ka theksuar se partia e tij, e cila për herë të parë ka dalë e treta në zgjedhje, pas certifikimit të rezultateve do të reflektojë mbi këto rezultate.

Postimi i Mustafës
Ju e dhatë vendimin tuaj në këto zgjedhje. Mbi të gjitha mbizotëroi zëri i kundërshtimit. LDK në ditët në vijim do të analizojë dhe vlerësojë rezultatet e zgjedhjeve dhe do të reflektojmë në interes të anëtarësisë dhe të qytetarëve. Vendimin do ta marrim edhe me deputetët pas certifikimit të rezultateve si dhe me partnerët e koalicionit. Falënderoj të gjithë ata që ia dhanë besimin koalicionit tonë dhe kandidatit për Kryeministër, prof, Avdullah Hotit, i cili bëri një fushatë dinjitoze në të gjitha fushat. IM

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Basha: Sot Edi Rama e shiti Saimir Tahirin për të shpëtuar lëkurën e tij

Close