Maqedoni - Protesta kundër platformës shqiptare: Vdekje ose liri!
17/03/2017 - 8:15

Qindra protestues në Prilep të Maqedonisë sërish mbrëmjen e djeshme kanë protestuar kundër platformës shqiptare dhe kundër dygjuhësisë, transmeton TetovaSot.

Protestuesit kanë marrshuar në rrugët e Prilepit duke thënë “JO” për dygjuhësinë dhe debatit për ndryshuar himnin dhe flamurin dhe stemën e Republikës së Maqedonisë.

Në protestat janë vërejtur edhe disa protesteus me bereta, për të cilët sot u përhapen disa foto për grupe paramilitare nën emblemën “patriotët”.

Po ashtu në këtë protestë janë shfaqur edhe flamuj të zinj në të cilën shkruhen “Liri a Vdekje”shkruan TetovaSot.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. Anonymous says:

    populli maqedon me vullnet te plote po i afrohet te paguaj cmimin e padrejtesis sa me afer asaj me afer cmimit jan ligje padrejtesia ska fitore por deshtim veces nese pondohen shqiptareve u japin te drejtat dhe mbetemi miq duke shkatrruar planet e atyre qe kerkojn te ndezin ballkanin shqiptaret tejkaluan durimin kuptojeni jeni duke ren ne humner

  2. Anonymous says:

    mos u shqetsoni popull endacak dhe harbut ne gjith boten te drejtat respektohen ,por meqe vdekjen po e kerkoni me gojen tuaj ne syt te botes i lutem zotit qe vedekja e padrejtesis suaj ndaj shqiptareve tu afrohet dhe lirit qe kishit mbi to tu largohem mbase do te qendroni me qet andej nga erdhet

  3. Anonymous says:

    ky shekull na ve perpara kuptimit ralitetit dhe vlersimit domosdoshmerive qe mbi te gjitha te mbizoteroj vlera jo antivlera dobija jo demi paqa jo lufta dashuria jo urrejtja qe jeta te vazhdojne ne identitetin e vet ku gjinia njerzore te kuptojne dhe respektojne normalitetin e domosdoshmerive te vartesis brenda saje ne menyre te ndeersjellte permes vlerave unitetit dhe drejtesis ne to dhe me gjallesat si menyra ruajtjes se burimit dobive mbi bazat e cilave ne ekzistojme me respekt per ulleheqesit malleshtore

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close