Podgoricë, deputetët pro serbë përleshen me kolegët në Parlament
15/02/2017 - 20:57

Deputetët pro serbë në Parlamentin e Malit të Zi kanë hyrë në ambientet e ndërtesës parlamentare duke u përleshur fizikisht me kolegët e tyre.

Mediat malazeze kanë transmetuar pamjet e situatës së pazakontë.

Reagimi vjen ndërkohë që u është hequr imuniteti dy deputetëve pro serbë, të akuzuar se janë të përfshirë në një puç shteti të dështuar në tetor të vitit të shkuar që synonte rrëzimin e qeverisë nga pushteti.

Dyshohen për “puç”, dy deputetëve malazezë u hiqet imuniteti

;

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Njësia elitë amerikane që do të vrasë Kim Jong-un?

Close