Kosovë - Ndërpritet seanca, në 12:00 mblidhen grupet parlamentare
04/08/2017 - 10:51

Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë sërish punimet pasi në sallë nuk ishin të pranishëm deputetët e koalicionit PAN.

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci ka thirrur për në orën 12:00 të gjitha grupet parlamentare për të caktuar seancën e radhës.

Ky propozim ka qenë i Arben Gashit ndërsa pas konsullatave që Mikullovci bëri me Avdullah Hotin dhe Glauk Konjufcën u pajtuan që ta hedhin në votim. 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close