LDK refuzon ftesën e Haradinajt
10/07/2017 - 14:42

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, tha se nuk do t’i përgjigjen ftesës së Haradinajt për takim pasi kanë thënë njëherë se nuk do të hyjnë në asnjë koalicion me PDK-në.

Ai tha se ata si koalicion do të presin që PAN të provojë ta formojë Qeverinë.

Muatafa tha se takimi i kryesisë së Lidhjes Demokratike ishte për të diskutuar rreth zgjedhjeve lokale.

Ndryshe, kandidati për kryeminstër nga koalicioni i PAN’it, Ramush Haradinaj këtë ftesë e bëri sot për LDK’në dhe VV’në, pas mbledhjes që pati me partinë e tij.

/Ekspress/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Xhaçka pret homologun kosovar: Mbështetje për integrimin në NATO

Close