Kryeministri malazez bën gafën e paharrueshme gjatë takimit me Pence
02/08/2017 - 22:21

Kryeministri i Malit të Zi është përsëri në qendër të vëmendjes.

Pas skemës që u bë virale në Internet ku Presidenti i SHBA-ve Donald Trump e goditi ata duke e “shtyrë” më mbrapa gjatë samitit të NATO-s në Bruksel, Dushko Markoviç vjen sërish në vëmendjen e mediave botërore, kësaj here për një gafë të bërë në vendin e tij.

“Washington Post” shkruan se Markoviç bëri një gabim të paharrueshëm gjatë vizitës së zv/Presidentin Mike Pence.

Duke folur për një takim të nivelit të lartë të mërkurën në samitit ballkanik të mbështetur nga SHBA në Mal të Zi, Markoviç ngatërroi emrin e hotelit.

I përkulur përpara Pence, Markoviç thotë: “Unë pres një këmbim të hapur dhe konkret të mendimeve nga udhëheqësit e Kartës Adriatiko-Amerikane, në një takim të posaçëm më vonë gjatë ditës në hotel Clinton”. Emri i hotelit ishte “Hilton”

Ai nuk e kuptoi gabimin dhe nuk e korrigjoi.

Kjo shkaktoi të qeshje në radhët e gazetarëve dhe jo vetëm.

/Ora News.tv*

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. gabimi dukuri ne rritje says:

    arsyet 1 ftohja ndienjave ,shkaqet permysja kuptimeve ,arsyet te qellimeshme apo shkak zhvillimi ,por per nje kuptim veprimi ne zhvillimin e vet i vendoset vazhdimit emer i ri si koficien zhvillimi produktiv duke u formuar logjik e re artificialitet por jo ralitet,2,,problematikat ne rritje ,dhe mundesit e zgjilljeve ne ramje 3,,egoja nje prirje e pangopurpo te mblillen keto se bashku behet nje trysni e depresionit qe njeriun nuk e mban kostant ne jeten dhe veprimtarin e tije jo rendimental,vertetojm te paren ,nese marrim nje paket cigare ,duhan piresi ,e sheh per mrekulli mbishkrimin duhani te vret,dhe duhanin e pin pa pik problemi,sikur duhani jep jet,i sheh njerzit duke u marrur me krime dhe padrejtesi ,sikur ajo te ishte ulla drejt,,vertetojme te dyten etika e te kuptuarit te mesimit te ralitetit gjerave dhe veprimeve emrat e tyre origjinal pa shtesa ne zhvillimin produktiv,si lle mesimin e tyre ne shkolla si pjese fillestare e pjekuris se mendimit element i jetes dhe domosdoshmeri suksesi kjo eshte shkalla pare e zhvillimit mendimit kur se ne e bejme me prralla,dhe keshtu brezat nuk jan ne gjendje te logjikojme me rendimet cilsore as te veprojme as te kujdesemi,po kur dobesin e kan ulleheqesit ,po populli ,keshtu i kemi lle problemet,vertetojme elementin e trete problemet ne rritje dhe zgjilljet ne reniemblellja e dy te parave jep prollimin te treten por mundesit ekzistojne mungon angazhimi njerzore ne to,me respekt per analiste dhe kerkuesit shkencore shpresoj qe problematikat ti argumentojne me zgjillje te efeketeshme

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close