Harlem Shake mbi urën e Ibrit në Mitrovicë
04/03/2013 - 10:44
" frameborder="0" allowfullscreen>

Një grup studentësh dhe të rinjsh nga Mitrovica kanë kërcyer në stilin Harlem Shake mbi urën kryesore të Ibrit në Mitrovicë, një formë e pazakontë e kërcimit që po shndërrohet në fenomen botëror.

Ata thanë se përmes kësaj performance artistike të organizuar pikërisht mbi urë, dëshirojnë të dërgojnë mesazhin se urat duhet të shërbejnë për bashkim dhe lëvizje të lirë të qytetarëve, e jo për ndarjen e tyre.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Bllokohet kufiri më i madh në botë

Close