Haradinaj garanton Thaçin se i ka numrat, seanca konstituive javën e ardhshme!
13/07/2017 - 19:17

eanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të mbahet javën e ardhshme. Kështu së paku shkruan KlanKosova duke u thirrur në burime të veta.

Gjithashtu ky medium shkruan se gjatë takimit të sotëm të kandidatit për Kryeministër nga Koalicioni PAN, Ramush Haradinaj me Presidentin Hashim Thaçi, Haradinaj e ka siguruar kreun e shtetit se i ka votat e nevojshme për krijimin e institucioneve të reja.

Haradinaj në një prononcim për media ka theksuar se në takimin e sotëm nuk ka pasur dakordim për datën e saktë të thirrjes së seancës konstituive të legjislaturës së re.

E Presidenti Hashim Thaçi nuk është deklaruar fare.

Po sipas KlanKosova, në takimin që u zhvillua pasditen e sotme në një nga restorantet e kryeqytetit ishin të pranishëm edhe nënkryetari i AAK-së, Daut Haradinaj, si dhe ish-ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. merit says:

    cdo komb kete 100vjecare,ka nxjere dietare te mellenj shkencetare te gjitha fushave kurse kombi shqiptare mbeti ne rezistence per liri mbijetes ,ku ne kryet qendronin vetem heronje edhe ky eshte nje hero i gjalle ne mezin tone ku sakrifikoj shume per nje emer te mall liri drejtesi e si te mos arrije ky te kete numrin e duhur per qeverisje me shum respekt per heronjet tane suksese ne karrier zoti ju meshirofte dhe hapet rrugen e sukseseve drejt aspiratave te medha

Komento

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close