Maqedoni - Gruevski: Nuk kam asgjë kundër shqiptarëve
19/09/2017 - 22:32

Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski ka deklaruar se nuk ka asgjë kundër shqiptarëve. 

Në një intervistë për herë të parë pas 8 vjetësh në Alsat-M Gruevski thotë se ka punuar për përmirësimin e gjendjes së tyre.

Gruevski shpalosi gjithçka çfarë ka bërë për shqiptarët ndërsa u distancua nga çdo lloj proteste dhe gjuhe urrejtjeje të shprehur nga partia e tij që nga Deklarata e Partive Shqiptare, protestat që pasuan e deri në dhunën në Kuvend në 27 prill.

Gruevski foli për 100 ditët e Qeverisë duke thënë se përveç detit të dëshirave, maxhoranca e re nuk ka realizuar asgjë, por vetëm e ka mashtruar popullatën. Ai në këtë emision flet edhe për Ligjin për përdorimin e Gjuhëve.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Ora News – “Të çlirojmë Shqipërinë nga “TË PAFYTYRËT”

Close