Marko Gjuriç i lejohet hyrja në Kosovë
20/03/2017 - 22:41

Edhe pse kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kishte paralajmëruar se do ta vizitonte Kosovën, një gjë të tillë nuk ka mundur ta bëjë.

Gazeta “Zeri.info” në Kosovë, nga burime të saja mëson se, një kërkesë e tillë i është aprovuar vartësit të, i ashtuquajturi shef i Zyrës për Kosovën, Makro Gjuriç.

Gjuriçit i është aprovuar kërkesa për ta vizituar Kosovën pas katër ndalesave që i janë bërë atij.

Po ashtu “Zeri.info”, mëson se vizita e Gjuriçit në Kosovë do të jetë vetëm disa orëshe në veri të vendit dhe më pas do të kthehet përsëri në Serbi.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close