Gjuriç: Ndërprerja e dialogut kërcënon paqen dhe stabilitetin
14/03/2017 - 14:19

Drejtor i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriç, të martën ka paralajmëruar për pasojat e mundshme të rrezikshme për stabilitetin e rajonit nëse, siç u shpreh ai, liderët politikë shqiptarë në Prishtinë do të mbeten pranë qëndrimit për formimin e ushtrisë.

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me ambasadorin e Marokut, Muhamed Amin Belhaj, të cilin e ka falënderuar për mbështetjen e vendit të tij për ruajtjen e integritetit territorial dhe sovranitetit të Serbisë, shkruan Indeksonline.

Gjuriç në takim me diplomatin maroken tha se kërcënim shtesë për stabilitetin e rajonit Serbia e sheh edhe në porositë politike të Kosovës të drejtuara kundër dialogut Beograd-Prishtinë, me të cilin, siç tha ai, goditet në vetë themelet e paqes në Kosovë.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. Anonymous says:

    kur nuk ndahet e drejta mosperfillja eshte kryefjala suksesit

  2. Anonymous says:

    sa me shum padrejtesi aq me afer cmimit saje la me larg padrejtesis aq me larg cmimit saj kete e tregoj historia me fakte bindese

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close