Daçiç: Vendimi i Prishtinës ilegal dhe i papranueshëm
15/03/2017 - 15:55

Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të gjitha pasuritë e paluajtshme të regjistruara në emër të RSFJ-së t’i regjistrojë në emër të Kosovës, për Serbinë janë të plotësisht ilegale, të papranueshme dhe nuk kanë rëndësi juridike, deklaroi të mërkurën zëvendëskryeministri i parë i Serbisë, Ivica Daçiç.

“Ky është edhe një hap i njëanshëm i Prishtinës, i cili dëshmon se atyre nuk u intereson dialogu në Bruksel, pasi që disa herë e kemi nisur këtë temë, dhe ata asnjëherë nuk kanë dashur që të bisedojnë për këtë”, tha Daçiç për media në Beograd.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. Anonymous says:

    e ka vertetuar historia sa me afer ti afrohet njeriu padrejtesis krimit aq me afer i afrohet cmimi saj vetem ne llogari hyn koha shiko hajdutin krimine lin grabitesin korrupsionin e organizuar kunder gjithave ka ligje ndeshkimi nese njeher ben nje krim len shenj dhe tjeret e ndjekin pas por nese i vershojn krimet ndeshkimin e ka ne prag rujna zot nga ajo qe sna tokon korrupsioni krimi organizuar sepse do jemi me larg cmimit tije

Komento

Read previous post:
Police operation, Luxury vehicles and criminal assets seized in Elbasan

Close