Beograd - 160 shqiptarë të akuzuar nga Serbia për krime lufte
12/08/2017 - 12:34

Gazeta serbe Blic shkruan se 160 shqiptarë janë akuzuar nga Zyra e Prokurorisë në Gjykatën për Krime Lufte në Serbi për krime lufte.

Në gazetë shkruhet se kjo prokurori ka  ka dëshmi se kanë kryer krime ndaj civilëve serbë dhe civilëve të etnive të tjera.

Ndërkohë Gjykata Serbe është treguar e paaftë të dënojë pjesëtarët e ushtrisë serbe që kanë kryer krime në Kosovë.

/Oranews.tv/ 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close