Arena

Cdo te mërkurë, ora 21:00

“Arena”, nga Dritan Hila në “Ora News” sjell tematika të ndryshme me karakter politik, por edhe analitik dhe investigativ.

Moderohet nga Dritan Hila, një nga emrat e njohur të analizës në Shqipëri, prej vitesh aktiv në median e shkruar. Ai vjen për herë të parë në rolin e moderatorit me këtë format.

 Të ftuar janë politikanë, ekspertë, ambasadorë, ministra, si dhe përfaqësues të njohur të shoqërisë civile.

Emisioni i parë u transmetua më 6 tetor 2016
“Arena” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të mërkurë ora 21:00
Çdo emision është në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Adresa e emailit arena@oranews.tv

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Emisioni i dates: 2016/10/21

Arena, “Rikthimi i plehrave”

Debati për menaxhimin e integruar të mbetjeve ka përplasur në “Arena” me Dritan Hilën mbështetësit dhe kundërshtarët e këtij ligji.

Deputeti socialist Besnik Bare tha se do të presin përgjigjen përfundimtare te Ilir Metës pasi të lexojë argumentet e Nishanit për ligjin për të vendosur më pas per për strategjinë që do ndiqet.

Me argumente pro, deputeti i PS Besnik Bare ka mbrojtur ligjin, duke thënë se duhet bërë dallimi mes mbetjeve dhe lëndës së parë. Bare tha se në Shqipëri do të vijnë mbetje si letra, druri apo plastika.

Përfaqësuesit e AKIP deklaruan se ndihen të tradhtuar, ndërsa theksuan se kontrabanda me mbetjet është e vështirë të kontrollohet.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Pollo: Rama pranoi lëshimin e gjysmës së qeverisë dhe shtyrjen e zgjedhjeve

Close