Arena

Cdo te mërkurë, ora 21:00

“Arena”, nga Dritan Hila në “Ora News” sjell tematika të ndryshme me karakter politik, por edhe analitik dhe investigativ.

Moderohet nga Dritan Hila, një nga emrat e njohur të analizës në Shqipëri, prej vitesh aktiv në median e shkruar. Ai vjen për herë të parë në rolin e moderatorit me këtë format.

 Të ftuar janë politikanë, ekspertë, ambasadorë, ministra, si dhe përfaqësues të njohur të shoqërisë civile.

Emisioni i parë u transmetua më 6 tetor 2016
“Arena” mund të ndiqet  LIVE ONLINE çdo të mërkurë ora 21:00
Çdo emision është në Youtube. Na ndiqni dhe në Facebook
Adresa e emailit arena@oranews.tv

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Emisioni i dates: 2016/11/24

Arena – “Dosjet, djalli në Kutinë e Pandorës”

Në emisionin “Arena” të Dritan Hilës diskutohet “Dosjet, djalli në Kutinë e Pandorës”.

Studiuesi i çështjeve të Sigurisë, Arjan Dyrmshi, thotë se pas kaq kohësh është e vështirë për të vendosur drejtësi tranzicionale, por shton se nuk është kurrë vonë për të vendosur drejtësi.

I përndjekuri politik Daut Gumeni thotë se shpreson që ky ligj të mos përdoret kundër kundërshtarëve politike.

Ndërsa, Fatos Klosi, ish-shefi i Shërbimit Informativ thotë se informacionet që mund të dalin nuk ka rëndësi për sigurinë kombëtare pasi bëhet fjalë për një regjim të shkuar.

Ish-punonjësi i shërbimi sekret, Luan Pobrati thotë se hapja e dosjeve vjen në një situatë të kompromentuar nga njëra anë dhe të diskretituar nga ana tjetër.

Për më shumë klikoni në: http://www.oranews.tv/vendi/hapja-e-dosjeve-dyrmishi-e-vonuar-per-drejtesi-transitore/

 

/Ora News/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Pollo: Rama pranoi lëshimin e gjysmës së qeverisë dhe shtyrjen e zgjedhjeve

Close