Jo Qeveri teknike! Jo shtyrje të zgjedhjeve!
20/03/2017 - 8:06 Nga: Zef Brozi

Interesi i shqiptareve te ndershem dhe i Shqiperise Europiane eshte te thone fuqishem: Jo Qeveri teknike! Jo Shtyrje te zgjedhjeve!

Jo Opozite AntiAmerikane e AntiEuropiane! Jo Pandeshkueshmerise se ish pushtetareve a pushtetareve te korruptuar e inkriminuar.

Interesi i te gjithe shqiptareve te ndershem dhe Shqiperise Europiane eshte:

-Te bejne gjithcka qe zgjedhjet e 18 Qershorit dhe cdo zgjedhje me pas te jene vertete te ndershme e te lira.

-Opozita te shkoje ne Parlament e te zgjedhe Komisionet e Vetingut.

-Opozita te paraqese propozimet konkrete per ndryshimet aq te nevojshme ne Kodin Zgjedhor.

-Opozita dhe Mazhoranca te mos lejohen te kandidojne persona te inkriminuar e te korruptuar.

-Jo koalicioneve partiake parazgjedhore.

– Cdo parti politike te dale vetem ne zgjedhje.

-Jo KQZ partiake.

-Jo komisione partiake per qendrat e votimit dhe numerimit.

-Jo sistemit aktual zgjedhor qe eshte sistemi qe deformon vullnetin e zgjedhesve, pra eshte nje sistem jodemokratik.

– Po nje sistemi MAZHORITAR zgjedhjesh ku votuesit votojne per personin, pra per kandidatin e tyre.

– Po zgjedhjes se Presidentit nga populli dhe JO Presidentit te emeruar nga kryetar partish.

– Prokuroria dhe organet e tjera shteterore te vene pa hezitim para drejtesise kedo qe shet a blen voten; kedo qe fallsifikon a manipulon zgjedhjet.

– Jo kompromiseve te partive ne dem te interesave te qytetareve dhe Shqiperise.

-Jo kandidimit te kryetareve te disa partive ne parti te tjera (PD a PS).

Cfare partish jane ato ku kryetaret e tyre nuk guxojne te kandidojne si kandidate te tyre?

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. Anonymous says:

    un gjerat nuk i shoh sipas interesit por sipas te vertetes kemi 100vite trysni rryma dhe shkaterrim imponime qe vin nga jashte kurse raliteti eshte si ara qe u mboll fara tani per ralitetin shqiptare nese kushdo qe deshiron te loze rolin e gjykatesit ne perfundim do gjeje te pasqyruar edhe veten e tije keshtu qe perpara rajiltetit te jashtem shqiptaret kan nje ralitet te brendeshem per te vlersuar nar problemet dhe pranuar zgjilljet per gjitha kosttot qe erdhen nga jashte dhe ne me te gjith te vendosim pik mirkuptimi sic vendosni ju gjith njeri me tjetrin ne baze reciprocitetit vlerash kemi paguar shum ne ket histori por tani erdhem tek kufiri i mospageses edhe ky komb do ta gjeje vetveten i lir pavarur sovran ne paqe dhe miqesi me te gjith ,un e pashe kenveshtrimin shqiptare sic e sheh veten cdo banor i tokes apo shtet ne vetveten e tije apo perballe tjereve me respekt

Komento

Read previous post:
Basha: Sot Edi Rama e shiti Saimir Tahirin për të shpëtuar lëkurën e tij

Close