Zënka midis elefantit dhe patës nuk përfundon ashtu siç mund ta mendoni
08/08/2017 - 14:31

Një video qesharake është filmuar në një kopësht zoologjik në Utah të Shteteve të Bashkuara. Pamjet tregojnë një elefant të ri në Afrikë dhe një patë kanadeze teksa përleshen me njëra- tjetrën.  Ajo që vihet re është se këto gjallesa janë krejtësisht të kundërta.

Elefanti i ri në moshë, ka ndjekur një patë dhe i ka hedhur ujë, por ajo nuk është frikësuar, madje ka nisur ta sulmojë elefantin nevrik.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close