Zbulohet bretkosa që ndriçon në errësirë
19/03/2017 - 15:18

Në Argjentinë është zbuluar një bretkosë e çuditshme. Ajo është amfibi i parë në Tokë, që ka lëkurë fluoreshente . Në shikim të parë duket normale, por nëse zvogëlohet drita dhe ndizet llamba me rreze UV, ajo nis të ndriçojë.
Gjallesa nga Amerika Jugore ndriçon në e errësirë.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
U kapën me 200 mijë paund kokainë, 20 vjet burg për tre shqiptarë

Close