Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në Paqësor
10/08/2017 - 14:24

Turistët presin të dëshmojnë mrekulli të papritura kur eksplorojnë botën. Por turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të rrallë pasi u zbuluan në një avion të humbur të Luftës së Dytë Botërore.

Avioni që besohet të jetë Japanese Aichi E13A, hidroavion me rreze të gjatë zbulimi, u gjet në një lumë të cekët në arkipelagun e Palau, e cila ka 500 ishuj piktoreskë.

Në imazhet e publikuara në Imgur avioni shihet që e ka ruajtur formën e tij dhe është i paprishur.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close