Yamaha thyen rekord, merr tre tituj Guiness
09/08/2017 - 17:54

Kompania e motorëve Yamaha vendosi që të organizojë një ngjarje rekord që do frikësonte çdo motociklist të vendit.

Në qytetin Ho Chi Minh në Vietnam, Yamaha vendosi tre rekorde botërore Guinnes duke ftuar qindra motorçiklistë, gjë që bëri që dy sfidat e para të rezultonin shumë të suksesshme.

E para ishte formimi gjigant i një motori me njerëz ku organizuesit zgjodhën të rikrijojnë Exciter.

Sfida e dytë ishte logoja e madhe e motorçikletës, e krijuar nga 554 njerëz. Për të arritur këta tituj mjaftonin 250 persona, por rekordi u thye kur morën pjesë 1325.

Pjesëmarrësit ishin të veshur me blu që të krijonin një imazh që mbahej mend gjatë.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close