Uragani “Irma” shkakton fenomenin e rrallë natyror
12/09/2017 - 16:56

Uragani Irma që ka prekur pjesën jugore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri më tani 11 viktima në SHBA dhe ka lënë pas strehë përkohësisht 6.7 nln njerëz në pesë shtete.

Rruga e shkatërrimit të “Irma” ka kaluar nëpër Karaibe dhe Florida.

Gjatë rrugëtimit, ka ndodhur edhe një fenomen i rrallë natyror. Uragani ka “tërhequr” ujë nga deti dy herë brenda 24 orëve nga brigjet e bregut perëndimor në Florida.

Stuhia e dobësuar po sjell ende erë dhe shi në Juglindje.

/Ora News.tv/

 

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Ja kur do do shihni ‘Fifty Shades Freed’

Close