Studimi i ri: Ja cili është trupi i përsosur për femrat
13/07/2017 - 22:02

Një studim i ri ka zbuluar se cilat forma trupore preferojnë meshkujt tek gjinia femërore. U morën në pyetje burra nga 10 shtete të ndryshme që rendisin linjat e disa femrave sipas rradhës.

U zbulua se më i preferuari ishin ato që kanë BMI 19, pra elegante dhe e dobët, shpesh herë nën peshë.

“Shumica e njerëzve nuk do të befasohen nga fakti që hollësia ekstreme është perceptuar si lloji më tërheqës pasi mbizotëron më shumë në media, kulturë dhe modë,” – tha Lobke Vaanholt, një nga autorët e zbulimit për Independent.

Besohet se femrat që kanë BMI kaq të ulët janë në moshën 17-20 vjec.

Për të llogaritur BMI tuaj, klikoni këtu: BMI

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Basha: Ruçi pinjoll i diktaturës! Zgjedhjet u fituan në aleancë me krimin

Close