Shpejt valixhja do ju ndjekë pas në aeroport
18/10/2016 - 20:16

Shumë shpejt, valixhja juaj do ju ndjekë në aeroport.

Objekti do të ketë motor dhe sensorë infrared që do e ndihmojnë atë për të dalluar dhe shmangur sendet që i dalin përpara.

Deri më tani, është vetëm një prototip, por Travelmate Robotics nuk është e vetmja kompani me valixhe automatike, duke u ndjekur kështu nga Modobag.

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke ecur apo vrapuar, të tërhequrit çanta të rënda së shpejti do të mbetet vetëm në të kaluarën.

/Oranews.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Demarkacioni me Malin e Zi, Pacolli nesër në Podgoricë

Close