Shoferi “ringjall” ujkun që po ngordhte nga etja
16/04/2017 - 17:25

Një ujë i dehidratuar nga etja është parë nga një shofer kamioni. Ai ka hipur në mjetin e tij të rëndë dhe i ka çuar ujë ujkut të shkretëtirës.

Burri ngiste kamionin përgjatë një rruge të largët në një ditë të tejet të nxehtë pranë Primavera do Leste të Brazilit kur uji kaloi përpara kamionit të tyre, tejet i lodhur nga etja.

Kamioni ndali dhe ujku i egër u ul pranë hijes së komisionit, duke çuditur drejtuesit e mjetit të tonazhit të rëndë.

Nëpërmjet një pale dorezash, burri e shtriu përtokë kafshët tejet të lodhur nga etja, ndërsa ujku u shemb përtokë pa pasur mundësi të lëvizte.

Me anë të një kove, kafshës së rraskapitur iu hodh ujë në gojë siç edhe shihet në video. Për disa minuta, ujku pi ujë derisa shpëtimtari i saj e lëshon në natyrën e egër.

Burrat u ndjenë të kënaqur nga gjesti që kryen dhe vijuan rrugën e tyre normalisht.

/Ora News.tv/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close