Rrëzohet pema, zë poshtë 20 studentë
20/03/2017 - 9:23

Njëzet persona gjetën vdekjen ndërsa shumë të tjerë u plagosën pasi një pemë e madhe u rrëzua pranë një ujvare në Kintampo të Ganës.
Një zyrat i shërbimit të zjarrfikësve Mr Anaglate it ha AFP se 18 studentë gjetën vdekjen menjëherë ndërsa dy të tjerë humbën jetën në spital.
Ata po notonin kur zona u përfshi nga stuhia e cila rrëzoi dhe pemën
Njëmbëdhjetë persona po marrin mjekimin e duhur.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close