Japoni - Restoranti ku majmunët i shërbejnë njerëzve
09/08/2017 - 19:24

Në Japoni ekziston një tavernë ku klientëve i shërbejnë majmunët.

Taverna Kayabukiya duket si çdo restorant tjetër tradicional në Japoni, por e veçanta janë kamarierët majmunë Macaque.

Pronari i restorantit, Kaoru Otsuka, ka vendosur të ‘punësojë’ një majmun. Njerëzit nga të katër anët e botës tashmë e vizitojnë këtë restaurant.

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close