Qeni qëndron pranë varrit të pronarit të tij për 11 vite
16/08/2017 - 12:39

Një qen besnik ka qëndruar për 11 vite pranë varrit të pronarit të tij të vdekur.

Miguel Guzmán vdiq papritur në vitin 2006 në Argjentinë dhe qeni i tij “Capitan” qëndroi pranë varrit çdo ditë. Dhe mesa duket synon të qëndrojë ende besnik ndaj tij pasi vazhdon të qëndrojë atje pavarësisht se është tërësisht i verbër dhe mezi mund të ecë.

Punëtorët e varrezave, që cilët ushqejnë dhe kujdesen për qenin 15-vjeçar, thanë se Capitan duket sikur mezi po pret ditën të bashkohet me pronarin e tij, raporton Daily Mail.

Vetëm një ditë pas funeralit, Capitan u zhduk nga shtëpia. Gruaja dhe djali i Miguel, Damian filluan ta kërkonin derisa e gjetën në 45 minuta larg, në fshatin ku ai ishte varrosur.

Ata thonë se është një mister se si qeni e gjeti varrin pasi ai nuk kishte qenë asnjëherë më parë atje. Damian u përpoq disa herë për të sjellë në shtëpi, por gjithmonë u arratisej dhe vendosën ta linin atje.

 

/Oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

  1. berat says:

    Po si bëhet që ka vdekur në vitin 2016 dhe që qeni që 11 vjet i rrinë te varri?! E dini ndopak matematikën?!

Komento

Read previous post:
Turizmi, Prefekti ngre problemin e ujit, stafit mjekësor dhe kullat e rojës

Close