Qeni i policisë masakron të arrestuarin
13/07/2017 - 17:51

Kjo video më poshtë tregon momentin kur një person është arrestuar nga policia, por një qen kafshohet fort tek pjesa e krahut.

Burri u arrestua në San Diego të Kalifornisë dhe mbeti me plagë të mëdha nga qeni që u hodh mbi të, duke e shtrënguar me nofullat e tij.

Angel Nunez, kapi incidentin në rrugën e tij për të punuar, dhe e postoi videon në Facebook.

“Ky oficer i K-9 nuk kishte kontroll ndaj K-9 të tij”, e përshkroi ai. “Oficeri nuk duket të ketë trajnimin e duhur. Ky qen nuk është i trajnuar mirë”, shtoi ai.

Sulmi u zbulua të hënën pasdite. Ndërsa shumë besonin se i dyshuari mund të ketë provokuar qenin, një komentues postoi një video se çfarë ndodhi paraprakisht.

Njeriu me duart me pranga duket se ka qenë në bisedë me oficerin e policisë. Është e paqartë se për çka folën para se qeni të hidhej mbi të, duke e rrëzuar atë për tokë.

Më pas, i dyshuari bërtet i shtrirë në agoni, ndërsa oficeri pa sukses përpiqet ta çlirojë kafshën.

Kënga e Nunezit pastaj tregon K9 duke kafshuar të dyshuarin, i cili po bërtet në agoni, ndërsa oficeri pa sukses përpiqet të marrë kafshën jashtë.

Brenda disa sekondave, gjaku fillon të përhapej, teksa ndërhyjnë edhe disa oficerë policie.

/Ora News.tv/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close