Princi saudit tërbohet me revistën Forbes: Jam më i pasur
Lifestyle - 06/03/2013 9:15

Princi i Arabisë Saudite, Alwaleed Bin Talal ka akuzuar revistën Forbes se ka nënvlerësuar pasurinë e tij.

Sipas BBC, në listën e njerëzve më të pasur në botë për vitin 2013, princi ka një pasuri prej 20 miliard dollarë dhe renditet në vendin e 26-të.

Por princi thotë se pasuria e tij është 29.6 miliard dollarë, çka e vendos atë në vendin e dhjetë.

Forbes thotë se e ka analizuar në thellësi pasurinë e tij.

Revista thotë se as i famshmi Donald Trump, që njihet për gjëra të tilla, nuk është ankuar për mënyrën se si i është vlerësuar pasuria.

Listën e kryeson meksikani Carlos Slim. Në vendin e dhjetë është Bernard Arnault me 29 miliard dollarë.

Me shume nga Lifestyle

Ja çfarë ndodh kur tenton të bësh foto pranë hekurudhës VIDEO

Një djal është goditur me shkelm në kokë nga një person që ndodhej në tren pasi po mundohej që të bënte një foto “selfie”. Djali u mundua të kapte në foto veten e tij në kohën kur po kalonte treni …

Mesazhi i djalit në tragetin e fundosur: “Të dua nënë”

Një histori prekëse ka ndodhur me një djalosh korean i cili ishte pjesë e ngjarjes së rëndë që ndodhi ditën e djeshme në Korenë e  Jugut, ku u përmbys një target me 475 vetë. Djaloshi i ka dërguar një mesazh …

Si është femra dhe mashkulli ideal?

Është vështirë të vendoset se çfarë është perfekte apo jo. Bukuria është një term shumë relativ, por kur shumica shprehet për një fenomen të caktuar ajo mund të merret e mirëqenë. Një site anglez ka pyetur vizitorët e faqës nëpërmjet …

Topmodelet dikur… dhe tani FOTO

Bukuria mund të dallohet që në vogëli, dhe kjo është e dukshme tek ikonat e bukurisë në ditët e sotme. Topmodelet  kanë shpërndarë në rrjetet sociale foto kur ato kanë qënë të vogla. Ja disa prej tyre… ◄ Pas Para …

Lady Gaga dhe drama e fotoshop-it FOTO

Fotoshop nuk kursen askënd, qofshin këta edhe yjet botërorë që kujdesen aq shumë për imazhin e tyre. E radhës është këngëtarja Lady Gaga, e cila në setin e saj fotografik  për Versace, fotoshop-i që ka përdorur është shumë i dukshëm. …

Jennifer Lopez, super seksi me fustan të verdhë FOTO

Jennifer Lopez është shfaqur me një veshje super seksi të mërkurën në mbrëmje në talent show-n American Idol. Fustani i verdhë i përbërë nga një  lëkurë elastike tregonte në mënyrë të përsosur format tashmë të famshme të këngëtares 44 vjeçare. …

Vajza britanike nënë në moshën 12 vjeçe, Babai: Jam krenar për të

Një vajzë 12 vjeçare dhe i dashuri i saj 13 vjeçar janë bërë prindërit më të rinj të Britanisë të dielen e kaluar duke sjellë në jetë një fëmijë, një vajzë të vogël të shëndetshme. Vajza ishte vetëm 11 vjeç …

Të veshurat më bukur në festën e Jimmy Choo FOTO

Të martën në darkë është organizuar një mbrëmje festive nga Sandra Choi, drejtuesja e Jimmy Choo’s. Ajo ka prezantuar koleksionin në prani të disa prej yjeve më të famshëm të momentit të Hollivudit. Koktaili u mbajt në një ambient privat …

Kim Kardashian imiton Audrey Hepburn FOTO

Kim Kardashian ka surprizuar me veshjen e saj të martën në një set fotografik në rrugët e Miami Beach. Ajo është shfaqur ndryshe por si një lozonjare e cila shëtiste me biçikletën e saj. E veshur e tëra në të …

Kur mania “Marilyn Monroe” pushton yjet FOTO

Mania e stilit Marilyn Monroe ka pushtuar gjatë karrierës së tyre shumë yje të ditës së sotme. Flokët bjonde me onde dhe buzët e kuqe siç duket është një stil mjaft i preferuar për tu dukur bukur dhe me klas. …

Vdes nga pakujdesia foshnja 2-javëshe e aktores irlandeze

Aktorja irlandeze Leigh Arnold është përballur me një ngjarje të tmerrshme pasi është kthyer nga darkimi me shoqërinë e saj. Ajo ka gjetur të vdekur djalin e saj dy muajsh i cili kishte pushuar së marri frymë në krahët e …

Fansja e çmendur e Princ Xhorxh FOTO

Princ Xhorxh siç duket ka fituar që tani zemrat e vajzave të vogla. Gjatë turit final në Zelandën e Re një vajzë 11-muajshe Ruby Cate Blitz provoi se ishte fansja numër 1 e princit. Ajo kishte veshur një bluzë që …

Pistorius në gjyq, përfundon marrja në pyetje

Atleti afrikano-jugor, Oskar Pistorius, vijon dëshmine e tij në gjyqin per vrasjen e të dashurës Reeva Skekamp. Ai ka folur per gjendjen e tij të trishtuar dhe vuajtjen shpirtërore kur pa trupin e pajetë të së dashurës pas vrasjes, të …

Yjet që praktikojnë joga FOTO

Joga është një mënyrë e preferueshme për të gjithë ata që duan të çlirojnë mendjen dhe trupin nga problemet e ditës dhe të kenë një trup të çlodhur. Ata që janë më fanatikët e jogës sigurisht që janë yjet të …

Chrissy Teigen, foto seksi për sportin FOTO

Modelja seksi  Chrissy Teigen ka treguar detajet e fotove të saj si imazh i veshjeve sportive dhe aksesorëve e mjeteve ndihmëse për të mbajtur trupin në formë . Gruaja e këngëtarit të njohur John Legend ka thënë se sporti është …

Njihuni me qentë më modernë! FOTO

Kur padronët tregohen bujarë me qentë e tyre! Kjo ka ndodhur me disa kafshë të vogla fatlume të cilët kanë pasur luksin të veshin aksesorët nga më të shtrenjtë  të stiluar enkas ose jo nga stilistë të famshëm botërorë…

Kendall Jenner: “Unë nuk kam gjoks”

Topmodelja e njohur Kendall Jenner ka gabuar në veshjet e saj në festivalin e Coachella 2014. Ajo është përshkruar nga kritikët e modës si një vajzë pa “shije të hollë” në stil dhe e cila nuk tregon veçanti në detajet …

Ja cilat janë këpucët e 2014-tës! FOTO

Stilistët si Dolce and Gabbana, JW Anderson, Christian Dior etj, kanë sugjeruar për këtë vit modelet më të preferueshme të këpucëve. Por sa të pranueshme do jenë, mbetet për tu parë. Ja disa nga këpucët e këtij koleksioni…

Yjet dhe aksesorët e tyre të flokëve FOTO

Aksesorët në flokë janë gjithmonë në modë sepse përveç se zbukurojnë pamjen dhe e plotësojnë atë, janë edhe një element për të kombinuar veshjen në mënyrë të  veçantë.  Këto aksesorë mund të jenë motive lulesh, rreth silver apo gold, ose …

Yjet që kanë të njëjtën moshë FOTO

Mosha nuk ka rëndësi për njerëzit e famshëm! Janë në moshë të vogël, rriten me suksesin dhe plaken bashkë me famën e tyre. Por shpëshherë truku që ato përdorin ose keqpërdorimi i imazhit të tyre i nxjerr ata më të …