Prekëse/ Dëshira e fundit e 7 vjeçarit: Më varrosni në varrin e nënës sime
17/03/2017 - 14:24

Një 7 vjeçar shpreh dëshirën e fundit të jetës së tij: “Të varroset në të njëjtin varr me mamanë e tij kështu që ajo do të kujdeset në qiell për të”

Quhet Filip Kwasny dhe dëshirën e tij të fundit e bën nga krevati i një spitali në Londër pasi kimioterapia dhe transplanti i qelizave staminale dështuan t’i kurojnë leuceminë

Tani, që kanceri po përhapet në mënyrë intensive Filip po merr vetëm kujdes paliativ.

Filipi humbi mamanë e tij gjithashtu nga kanceri, kur ishte vetëm 2 vjeç dhe ajo është varrosur në Poloni në fshatin ku çifti Kwasny ishte martuar

Një vitë pas humbjes djali u diagnostifikua me tumor.

“Ai thotë se unë jam ëngjëlli i tij në tokë ndërsa e ëma do të kujdeset kur të shkojë në qiell” thotë i ati për Daily Mail 

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close