Pica ‘pushton’ autostradën
10/08/2017 - 19:16

Një kamion që shpërndante pica të ftohta ka bërë që autostrada në Arkansas të bllokohet për katër orë.

Mjeti nuk u përplas me urën, por rimorkio duke bërë që picat të shpërndahen në të gjithë rrugën.

“Sic e shihni, ka pica të ngrira në gjithë vendin. Është pica e pjekur, ka salcë, ka djathë. Cfarëdo që kërkoni është këtu,” – tha Danny Straessle, zëdhënësi i Departamentit të Transportit për AP.

Fatmirësisht nuk ka patur të lënduar, por janë përfshirë dy mjete. Pasditen e 9 gushtit është bllokuar rruga që të pastrohej gjithcka.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close