Peshkatari e shpëton nga rrjeta, ja çfarë i bën balena
13/07/2017 - 12:15

Një peshkatar kanadez është vrarë tragjikisht nga një balenë vetëm pak minuta pasi e shpëtoi nga rrjeta.

Joe Howlett, që bashkë-themeloi ekipin e shpëtimit të balenave të Campobello 15 vite më parë, po e shpëtonte atë në gjirin Neë Brunswick në Shën Lawrence të hënën ndërsa balena bëri një lëvizje të papritur që e vrau atë raporton CBS News.

59-vjeçari njihej për punën e tij të rrezikshme dhe dhe ishte gjithmonë i gatshëm për të rrezikuar jetën e tij për të shpëtuar atë të balenave.

“Sapo balena u lirua ajo bëri një rrokullisje të madhe që i dha goditjen fatale për jetën Joe Howlett,”-ka thënë kreu i grupit të shpëtimit, kapiteni Mackie Greene, por nuk janë dhënë shumë detaje për atë çfarë ka ndodhur.

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Police operation, Luxury vehicles and criminal assets seized in Elbasan

Close