Njihuni me “Fshatin Ylber”
19/05/2017 - 8:59

Kampung Pelangi, një fshat indonezian i vendosur në Randusari në Semarang të Jugut, sapo iu nënshtrua një ndryshimi shumë të gjallë. Kampung Pelangi është një fshat me 223 shtëpi. 

Qeveria vendase investoi 300 milionë dollarë  për të pikturuar ndërtesat me ngjyrat e ylberit me shpresën se kjo do ta kthente qytetin e tyre si një atraksion turistik  dhe siç shihet deri tani ia kanë arritur.


Çdo shtëpi është ngjyrosur me të paktën tre ngjyra të ndryshme dhe tani fshati ka marrë emrin “Fshati Ylber”, për shkak të fasadës së krijuar.

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close