Nëse jetoni në Angli, ja kur mund të shihni eklipsin
21/08/2017 - 18:36

Sot, njerëzit në ShBA po shohin eklipsin e plotë diellor për herë të parë pas 99 vitesh. Por, shumë qytetarë në Britani dhe Europë nuk do të mund ta shohin të plotë.

Sipas mediave të huaja, në disa vende të Anglisë, njerëzit do mund të shohin se si hëna mbulon vetëm 4% të diellit. Për të parë momentin duhet të përqendroni shikimin tuaj në qiell rreth orës 7:40 deri 8:28.

Koha kur do të duket në disa vende të Anglisë:

Londër 8:04
Brighton 8:05
 Plymouth 8:07
Cardiff 8:05
Birmingham 8:03
Manchester 8:02
Norëich 8:02
Edinburgh 7:58
Lerwick 7:51
Glasgow 7:28
Belfast 8:00

Eklipsin diellor nuk duhet ta shihni kurrë pa mbrojtëse! Shkatërron syrin tuaj

 /oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Trade with foreign countries, INSTAT: Exports of construction materials and metals increased

Close