Meshkuj me fustane e femra me kravata
10/01/2017 - 20:37

Stilistja e njohur britanike, Vivien Westwood ka prezantuar gjatë Javës së Modës në Londër koleksionin vjeshtë –dimër 2017-2018 për të dyja gjinitë.

Ajo që u vu re në koleksionin e ri ishin meshkujt  e veshur me fustane e funde dhe femrat me kravata.

Modelet mbanin pulovra e pantallona te thurura shumëngjyrëshe, ndërsa xhaketat e grave kishin prerje asimetrike ose supe te ekzagjeruara.Të tjera detaje që binin në sy ishin fytyrat e pikturuara, kurorat prej letre e çorapet shumëngjyrëshe.

09westwood-web4-master675 arc1008 arc00961 aw17m-vwestwood-167-xlarge_trans_nvbqzqnjv4bq-gakslgba6-uokdv4mbjv2o9fjk1vk1siba-rpwnnou aw17m-vwestwood-092-xlarge_trans_nvbqzqnjv4bq-gakslgba6-uokdv4mbjv2o9fjk1vk1siba-rpwnnou aw17m-vwestwood-019-xlarge_trans_nvbqzqnjv4bq-gakslgba6-uokdv4mbjv2o9fjk1vk1siba-rpwnnou aw17m-vwestwood-008-xlarge_trans_nvbqzqnjv4bq-gakslgba6-uokdv4mbjv2o9fjk1vk1siba-rpwnnou gallery-1483998347-vivienne-westwood-fall-london-fashion-week-2017

/Oranews.tv/

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Bllokohet kufiri më i madh në botë

Close