Mario Balotelli 2
Lifestyle - 05/03/2013 14:01

Një bebe është bërë sensacion nëpër rrjetet sociale pasi ishte bërë “ i zi” për t`i ngjarë sa më shumë ish-lojtarit të Manchester Cityt Mario Balotelli.

Fytyra e tij ishte e lyer me një çokollatë kurse në kokë i ishte vënë një sfungjer për larjen e enëve e cila nënkuptonte stilin e flokëve të sulmuesit.

Fotografia e bebes, e cila përmban edhe sloganin Why Always Me? (Pse gjithmonë unë), ishte postuar në internet nga një fans i Manchester United.

Me shume nga Lifestyle

Disa këshilla dhe maska natyrale për mbrojtjen e flokëve

Femrat dhe meshkujt i mbërthen paniku, sapo vënë re se flokët e tyre fillojnë të bien gjithnjë e më tepër. Nuk ka dyshim se flokët natyralë, të bukur, të dendur dhe të shëndetshëm janë të dëshiruar dhe askush nuk do …

Fustanet më të bukura të Kate Middelton

Veshja dhe paraqitja e Dukeshës së Kembrixhit është gjithmonë në fokus të kritikëve të modës,  të stilistëve dhe opinionit publik. E shquar për stilin e saj klasik dhe me finesë, Kate Middelton është vënë gjithmonë në vëmendje për mirë. Ja …

Eva Longoria ekspozon këmbët e saj të bukura

Ajo është quajtur si seks symbol që nga filmi “Shtëpiake të dëshpëruara” me rolin e Gabriela Solis. Eva Longoria dukej aq e bukur edhe në aeroportin e Los Anxhelos të enjten mbasdite kur po kthehej nga punët e saj jashtë …

Koleksioni i veshjeve “nënë-bijë” nga Victoria Beckham FOTO

Victoria Beckham ka postuar në Twitter veshjet më të reja të saj përsa i përket koleksionit  të veshjeve nënë-bijë. Ajo ka marrë përsipër që tashmë paraqitja e nënës me vajzën të jenë të sinkronizuara dhe të kombinuara me njëra-tjetrën. Stilistja …

Bill dhe Hilary Clinton së shpejti gjyshër

Chelsea Clinton ka njoftuar se ajo është duke pritur fëmijën e parë. Vajza e vetme e ish-presidentit të Shteteve të Bashkuara, Bill Clinton, dhe ish-sekretares amerikane të shtetit, Hillary Clinton, ka bërë publik lajmin në një debat për gratë në Nju …

Thëniet e çmuara të Gabriel Garsia Markez

Shkrimtari i njohur kolumbian Gabriel Garsia Markez i njohur edhe si Gabo njihet për thëniet e tij unike dhe kuptimplota që nuk u ka humbur vlera as në ditët e sotme. Ja 10 nga thëniet e tij të çmuara. ◄ …

Ja çfarë ndodh kur tenton të bësh foto pranë hekurudhës VIDEO

Një djal është goditur me shkelm në kokë nga një person që ndodhej në tren pasi po mundohej që të bënte një foto “selfie”. Djali u mundua të kapte në foto veten e tij në kohën kur po kalonte treni …

Mesazhi i djalit në tragetin e fundosur: “Të dua nënë”

Një histori prekëse ka ndodhur me një djalosh korean i cili ishte pjesë e ngjarjes së rëndë që ndodhi ditën e djeshme në Korenë e  Jugut, ku u përmbys një target me 475 vetë. Djaloshi i ka dërguar një mesazh …

Si është femra dhe mashkulli ideal?

Është vështirë të vendoset se çfarë është perfekte apo jo. Bukuria është një term shumë relativ, por kur shumica shprehet për një fenomen të caktuar ajo mund të merret e mirëqenë. Një site anglez ka pyetur vizitorët e faqës nëpërmjet …

Topmodelet dikur… dhe tani FOTO

Bukuria mund të dallohet që në vogëli, dhe kjo është e dukshme tek ikonat e bukurisë në ditët e sotme. Topmodelet  kanë shpërndarë në rrjetet sociale foto kur ato kanë qënë të vogla. Ja disa prej tyre… ◄ ► Foto …

Lady Gaga dhe drama e fotoshop-it FOTO

Fotoshop nuk kursen askënd, qofshin këta edhe yjet botërorë që kujdesen aq shumë për imazhin e tyre. E radhës është këngëtarja Lady Gaga, e cila në setin e saj fotografik  për Versace, fotoshop-i që ka përdorur është shumë i dukshëm. …

Jennifer Lopez, super seksi me fustan të verdhë FOTO

Jennifer Lopez është shfaqur me një veshje super seksi të mërkurën në mbrëmje në talent show-n American Idol. Fustani i verdhë i përbërë nga një  lëkurë elastike tregonte në mënyrë të përsosur format tashmë të famshme të këngëtares 44 vjeçare. …

Vajza britanike nënë në moshën 12 vjeçe, Babai: Jam krenar për të

Një vajzë 12 vjeçare dhe i dashuri i saj 13 vjeçar janë bërë prindërit më të rinj të Britanisë të dielen e kaluar duke sjellë në jetë një fëmijë, një vajzë të vogël të shëndetshme. Vajza ishte vetëm 11 vjeç …

Të veshurat më bukur në festën e Jimmy Choo FOTO

Të martën në darkë është organizuar një mbrëmje festive nga Sandra Choi, drejtuesja e Jimmy Choo’s. Ajo ka prezantuar koleksionin në prani të disa prej yjeve më të famshëm të momentit të Hollivudit. Koktaili u mbajt në një ambient privat …

Kim Kardashian imiton Audrey Hepburn FOTO

Kim Kardashian ka surprizuar me veshjen e saj të martën në një set fotografik në rrugët e Miami Beach. Ajo është shfaqur ndryshe por si një lozonjare e cila shëtiste me biçikletën e saj. E veshur e tëra në të …

Kur mania “Marilyn Monroe” pushton yjet FOTO

Mania e stilit Marilyn Monroe ka pushtuar gjatë karrierës së tyre shumë yje të ditës së sotme. Flokët bjonde me onde dhe buzët e kuqe siç duket është një stil mjaft i preferuar për tu dukur bukur dhe me klas. …

Vdes nga pakujdesia foshnja 2-javëshe e aktores irlandeze

Aktorja irlandeze Leigh Arnold është përballur me një ngjarje të tmerrshme pasi është kthyer nga darkimi me shoqërinë e saj. Ajo ka gjetur të vdekur djalin e saj dy muajsh i cili kishte pushuar së marri frymë në krahët e …

Fansja e çmendur e Princ Xhorxh FOTO

Princ Xhorxh siç duket ka fituar që tani zemrat e vajzave të vogla. Gjatë turit final në Zelandën e Re një vajzë 11-muajshe Ruby Cate Blitz provoi se ishte fansja numër 1 e princit. Ajo kishte veshur një bluzë që …

Pistorius në gjyq, përfundon marrja në pyetje

Atleti afrikano-jugor, Oskar Pistorius, vijon dëshmine e tij në gjyqin per vrasjen e të dashurës Reeva Skekamp. Ai ka folur per gjendjen e tij të trishtuar dhe vuajtjen shpirtërore kur pa trupin e pajetë të së dashurës pas vrasjes, të …

Yjet që praktikojnë joga FOTO

Joga është një mënyrë e preferueshme për të gjithë ata që duan të çlirojnë mendjen dhe trupin nga problemet e ditës dhe të kenë një trup të çlodhur. Ata që janë më fanatikët e jogës sigurisht që janë yjet të …