Marinari me një këmbë, fotoja frymëzuese e Maratonës së Bostonit
19/04/2017 - 14:04

Një marinar që ka humbur këmbën e tij të majtë  gjatë një shpërthimi bombe gjashtë vite më parë në Afganistan është bërë pjesë e maratonës së vrapit në Boston. Jose Luis Sanchez vrapoi me flamurin amerikan në dorë dhe arriti që ta mbaronte garën për rreth 5 orë e gjysmë.

Sanchez  tha për Runner’s World se e përfundoi garën për të mbështetur  shoqatën bamirëse ‘Semper Fi’, e cila ofron ndihmë për  veteranët e plagosur dhe familjet e tyre.

Fotot dhe videot e tij në maratonë janë bërë virale në internet.

 

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close