Ja sa kushton blerja e një pasaporte në vendet e botës
06/07/2017 - 18:58

Pasaporta dhe blerja e nënshtetësisë ka filluar të përhapet me shpejtësi, prandaj është bërë e ditur se sa kushton një prej tyre në vende të ndryshme të botës.

Kryesisht njerëzit që arrijnë ti blejnë janë ata që kanë një pasuri marramendëse dhe kërkojnë të lëvizin nëpër shtete pa hasur probleme.

Sipas listës, vihet re se Tajlanda është shteti me tarifën më të lirë, ndërsa kryeson Zelanda e Re me 2 milionë dollarë.

Tajlanda – 15 mijë dollarë

Letonia – 73 mijë dollarë

Saint Lucia – 100 mijë dollarë

Republika Domenikane – 100 mijë dollarë

Malta – 171 mijë dollarë

Grenada – 200 mijë dollarë

Nevis – 250 mijë dollarë

Greqi – 285 mijë dollarë

Portugalia – 400 mijë dollarë

Shtetet e Bashkuara – 500 mijë dollarë

Spanjë – 570 mijë dollarë

Bullgari – 580 mijë dollarë

Kanada – 800 mijë dollarë

Australi – 1.5 milionë dollarë

Zelandë e Re – 2 milionë dollarë

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Turizmi, Prefekti ngre problemin e ujit, stafit mjekësor dhe kullat e rojës

Close