Ja çfarë tha Zuckerberg për vrasjen që u publikua LIVE në FB
18/04/2017 - 22:20

Mark Zuckerberg e ka folur pas videos së publikuar në FB të vrasjës së një të moshuari. 

Ai pranuar që Facebook ka shumë punë për të bërë në lidhje me videot e dhunshme, pas transmetimit direkt në këtë rrjet social të vrasjes të një të moshuari të dielën e Pashkëve.

“Zemrat tona janë me familjet dhe miqtë e Robert Goodwin Sr”, tha Zuckerberg.

“Ne kemi shumë punë për të bërë, dhe do të vazhdojmë që të bëjmë gjithçka që mundemi që t’i parandalojmë tragjeditë si kjo që të mos ndodhin më”, shtoi themeluesi i Facebook.

Të dielën, iu deshën dy orë rrjetit social Facebook që ta heqë videon e publikuar nga Steve Stephens, ku shfaqet duke e vrarë zotëri Godëinin, 74 vjeç në Cleveland.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Opposition front , DP and SMI demand the removal of the prime minister

Close