Foshnja gjendet gjallë pas tre ditësh që ishte varrosur nga e ëma
20/04/2017 - 20:47

Një foshnje është gjetur gjallë pas tre ditesh në një vend ku ishte varrosur nga nëna e tij.

25-vjecarja kishte bërë një varr me rërë dhe dru të marrë nga fabrika pasi kishte frikë nga reagimi i familjes së saj nëse do kuptonin se ka lindur fëmijën e dytë.

Ajo e pranoi që e kishte bërë një gjë të tillë kur policët e zbuluan trupin e foshnjës. Ndërkohë, fëmija është dërguar në spital për të marrë mjekimin e duhur dhe nuk dihet nëse do të rikthehet të nëna e tij.

Kjo ngjarje ka ndodhur në provincën KwaZulu Natal në Afrikën e Jugut.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shqipëria, i vetmi vend që përfshin në TVSH edhe biznesin e vogël

Close