Festa më e rregullt në botë në nder të Kim Jong
17/04/2017 - 8:36

Një paradë e mbajtur në Kinë ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve për organizimin që kishte mes të pranishmëve.

E gjitha i ishte kushtuar diktatorit 30-vjecar në Korenë e Jugut, Kim Jong pasi ai organizoi paradën ushtarake me mijëra ushtarë dhe marinarë. Nga pamjet e publikuara, duken të gjitha femrat me një stil veshje që është një fustan karakteristik i traditës koreane.

Ndërsa meshkujt kanë qëndruar në stilin klasik me pantallona dhe këmisha duke bërë të gjithë të njëjtat lëvizje në të njëjtin ritëm. Kishte reagime se është një festë fallco pasi cdo gjë ishte e menduar në përpikmëri.

Së fundmi, dicka tjetër që bëri përshtypje në këtë paradë ishte spekulimi se Kim Jong ka krijuar armë vdekjeprurëse të shkatërrimit, por ai nuk dha asnjë deklaratë për të.

/oranews.tv/

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Helikopterët e Vivas shuajnë zjarrin në pyjet e Rrogozhinës

Close