Femrat tregojnë me krenari trupin e tyre
15/08/2014 - 9:38

Aktivistja dhe përdoruesja e blogut Jes Baker është bashkuar me fotografen Liora K për të treguar një pjesë të veçantë të jetës së femrave normale.

Ato vendosën në qender të këtij projekti shfaqjen e trupit të femrave ashtu siç ato janë, pa filtër, pa fotoshop.

Dhe rezultatet ishin të mahnitshme.

“Kur ishte koha e fundit që keni shfletuar diçka dhe keni parë një imazh të një forme trupi dhe ju ka ngjarë si i juaji?- pyet Baker në një postim në blogun e saj.

96 gra kanë treguar veten e tyre përpara njerëzve të panjohur në emër të dashurisë për trupin që ato kanë. Kjo është hera e dytë që Baker dhe fotografja Liora K kanë bërë një set fotografish në lidhje me këtë projekt.

o-EXPOSE-570 (3)

Picture 1 of 9

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Kjo sfilatë “gjaku” do t’ju habisë

Close