E pabesueshme, 55-vjeçari i pastrehë kthehet në model pas transformimit
19/03/2017 - 10:58

Për Jose Antonios ky është një fat i madh. Atij iu ofrua një ndryshim drastik i pamjes nga pronari i një salloni bukurie.  55-vjeçari i cili ka jetuar për 25 vjet në rrugë u kthye në një model 55-vjeçar. Tashmë ai është një “George Clooney” për qytetin e tij në Spanjë. Me flokët e thinjura, më mjekrën e pisët, i pastrehuri qëndronte ashtu për 25 vite. Transformimi i tij ishte aq i pabesuehëm saqë njerëz të cilin e shihnin për ditë në po të njëjtin vënd nuk e njihnin më.  Dëshira e tij e madhe ishte të ndryshonte një ditë dhe ja arriti këtë gjë. Madje nga gëzimi i madh nis të qajë sapo sheh veten në pasqyrë.

Jose tashmë thote se shpreson të gjejë një punë edhe një femër. “Nuk është vetëm një ndryshim i pamjes. Është ndryshimi i jetës sime”, ka thënë ai.

        

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
BOOM/ Krim mjedisor, lumenjtë pushtohen nga inerte e mbetje urbane

Close