Cili është sekreti i buzëve perfekte?
17/02/2017 - 13:20

Në varësi të shumë selfie-ve, shkencëtarët kanë gjetur sekretin se cfarë i bën buzët të duken më tërheqëse. Studimi zbuloi se të kesh buzë të plota është e rëndësishme, por femrat që kanë buzën e poshtme më të trashë se buzën e sipërme sjell pamje më të ëmbël në fotografi.

Studimet u bënë pasi femrat kërkuan mënyra që të kenë selfie të përkyera. Ndër to u zbulua se nëse duan që të kenë një fotografi të bukur, atëherë duhet të pozicionojnë buzët në mënyrë që ajo e poshtmja të dale 2 herë më e trashë se ajo e sipërmja.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Komento

Read previous post:
Shtëpia parajsore!

Close