Beteja për jetë a vdekje mes elefantit dhe krokodilit
17/04/2017 - 18:51

Një elefant i vogël është përleshur për jetë a vdekje me një krokodil, pasi ky i fundit e sulmoi krijesën teksa po pinte ujë me feçkë.

E gjithë skena ka ndodhur nën sytë e turistëve pranë një liqeni në Liwonde në Parkun Kombëtar në Malavi.

Më pas e gjithë tufa e elefantëve ka ndihmuar të voglin, të cilin krokodili nuk e lëshonte. Një prej elefantëve e goditi krokodilin, duke e rrëzuar për dhe.

Videoja është filmuar nga Alexander Makanga, një banor vendas me banim në Britaninë e Madhe, i cili po filmonte nëpërmjet një varke.

Ai thotë se nuk e kishte kuptuar seriozitetin e ngjarjes, ndërsa u ndodh përballë skenë së frikshme vetëm pak metra tij.

/Ora News/

 

 

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
City hall’s investments, Mayor inspected work for construction of 23rd playground

Close