Autostrada mbulohet nga 3.5 ton ngjala
15/07/2017 - 22:24

Një autostradë në Oregon të Shteteve të Bashkuara u “përmbyt” nga 3.5 ton ngjala.

Ngjarja ndodhi të enjten kur kamioni transportues u përfshi në një aksident dhe e për pasojë pesë automjete u dëmtuan. Lëngu i derdhur prej tyre është ngjitës.

Sasia prej 3.5 ton ishte e destinuar për në Kore. Një person mbeti i plagosur gjatë aksidentit.

Aksidenti shkaktoi mbylljen e korsive të rrugës për orë të tëra.

Shoferi i kamionit është duke u hetuar në lidhje me rastin, tha një zëdhënëse e policisë së Oregonit.

Të parët për lajmin e fundit. Ndiqni Oranews.tvFacebook dhe në Twitter

Read previous post:
Police operation, Luxury vehicles and criminal assets seized in Elbasan

Close